Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 77
Najnowszy użytkownik: Gosia
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Komedie
opinie o uczelni w G...
Najciekawsze tematy
Komedie [1]
opinie o uczelni ... [0]
Nowy egzamin

DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCHSzczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 są dostępne w dokumencie Informator_Czesc ogolna. Poniżej podano informacje najważniejsze.


Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.


Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:


- uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej


- uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej


Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:


1. języka polskiego


2. matematyki


3. języka obcego nowożytnego.Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:


1. języka polskiego


2. matematyki


3. języka obcego nowożytnego


4. jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.Przebieg egzaminu ósmoklasistyEgzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:


1. pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut


2. drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut


3. trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎Zapraszamy do czytania, rozwiązywania i oglądaniaInformator - część ogólnaInformator o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiegoInformator o egzaminie ósmoklasisty z matematykiInformator o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiegoInformator o egzaminie ósmoklasisty z języka niemieckiegoInformator o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkimInformator o egzaminie ósmoklasisty z matematyki dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkimInformator o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkimInformator o egzaminie ósmoklasisty z języka niemieckiego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
Przetarg
Rozstrzygnięcie przetargu na dostawę peletu drzewnego dla Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach
Rekrutacja
Rekrutacja 2021/2022
Szkoła
Dane szkoły
Prawo szkolne
Polityka bezpieczeństwa
Petycje
Fotogaleria
Dzieje szkoły
Poprzednia strona szkoły
Dokumenty
Deklaracja dostępności
Dla rodziców
P S O
Ogłoszenia i informacje
Kontakt
Wywiadówki w szkole
Podręczniki szkolne
Dla uczniów
P S O
NOWY EGZAMIN
Ogłoszenia i informacje
Plan lekcji
Regulaminy konkursów
Zajęcia pozalekcyjne
Testy ósmoklasisty
Informatyka
Ostatnie pliki
Odjazdy rozpoczęcie...
Zarządzenie w spraw...
Wytyczne sanitarne
Szczepienia - rekome...
Szczepienia - inform...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

02.07.2015 21:47
coś ci nie pasuj Uśmiech Uśmiech Smutek Z przymrużeniem oka

27.06.2014 14:53
Wakacje !!! ♥ Szeroki uśmiech

70
14.04.2014 06:09
Pozdrowienia dla klasy 4a Złość

27.03.2014 22:10
Z przymrużeniem oka Dobry wieczór wszystkim, możemy być przyjaciółmi

62
29.01.2014 11:57
Uśmiech Nie mogę się doczekać, aby poznać nowych przyjaciół Szeroki uśmiech

55
02.12.2013 12:20
Uśmiech hi, Jak stworzyć stronę internetową, jak to? big thanks Uśmiech

15.11.2013 20:17
pozdro dla ziomków z 5a ;D Szeroki uśmiech