SPOTKANIE Z UCZNIAMI Z ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH Z CZŁUCHOWA
Różne W piątek 29 marca naszych ósmoklasistów i trzecioklasistów odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie przedstawiając ofertę swojej szkoły.
XII Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Plastyczny - wręczenie nagród
Różne Dnia 28 marca w Szkole Podstawowej w Silnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno - Plastycznym, w którym uczennica naszej szkoły Anna Olik zajęła III miejsce. Po wręczeniu nagród odbyła się część artystyczna i poczęstunek. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
Konkursy 27 marca 2019r. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się etap powiatowy XXXVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.
Uczennica kl. VI - Magdalena Kowcun otrzymała wyróżnienie.
Gratulacje!

XLVII Finał Powiatowy Igrzysk dzieci w drużynowych biegach przełajowych
Zawody sportowe Dnia 26.03.2019r. w Chojnicach odbył się XLVII Finał Powiatowy Igrzysk dzieci w drużynowych biegach przełajowych. Dziewczęta ZSP w Konarzynach zajęły I miejsce w tych zawodach i będą reprezentować powiat chojnicki w Finale Wojewódzkim, który będzie w tym roku w Człuchowie dnia 05.04.2019r.

Dzień Wody w klasie 0 a
Różne 22 marca 2019 roku klasa 0 a obchodziła Dzień Wody. Tego dnia dzieci miały okazję porozmawiać o tym, skąd się bierze woda w kranie, do czego potrzebna jest woda i jak ją oszczędzać. Przeprowadzono "wodne" zabawy i eksperymenty. Podczas oglądania filmów: "Obieg wody w przyrodzie" i "Oszczędzaj wodę" wszyscy mogli napić się tego życiodajnego napoju. Na zakończenie każde dziecko otrzymało "uśmiechniętą kropelkę".
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Różne 21 marca 2019 r. przez Konarzyny przemaszerował kolorowy, uśmiechnięty i radosny orszak. Uczniowie klas: 0 a, I a, I b, II a, II b i III wesołą muzyką i okrzykami witali Panią Wiosnę i żegnali Zimę.
Dzień Kolorowej Skarpetki 21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
Różne 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem DownaDzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3.
My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Wspierając to wydarzenia uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary.

DZIĘKUJEMY!!!
Finał Powiatowy Młodzieży szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt
Zawody sportowe Dnia 20.03.2019r. w Brusach odbył się Finał Powiatowy Młodzieży szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta ZSP w Konarzynach zajęły III miejsce.

Wizyta w kwiaciarni
Różne 19 marca 2019 roku uczniowie klasy 0 a odwiedzili panią w kwiaciarni w Konarzynach. Dzieci poznały specyfikę pracy florysty. Potrafią już rozpoznać niektóre gatunki kwiatów. Najbardziej podobały się im ozdoby, które można nabyć w kwiaciarni. Szczególną uwagę zwróciły na te wielkanocne: kurczaczki, zajączki, jajeczka. Wycieczka była udana.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
Różne

18 marca Dzień Świętego Patryka w naszej szkole.

W związku z irlandzkim Dniem Świętego Patryka klasa VII a przygotowała pokaz tańca irlandzkiego i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy na boisku szkolnym w rytm skocznej irlandzkiej muzyki. W czasie zajęć skrzat Leprechaun odwiedził uczniów naszej szkoły i dzieci z przedszkola i rozdawał im słodkości. Wielu uczniów włączyło się do wspólnej zabawy i ubrało się tego dnia "na zielono".
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Konkursy W czwartek 14 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Jury wysłuchało 24. recytatorów z klas 4-8 oraz klasy 3 gimnazjum. Poziom występów był bardzo wysoki. Wyniki konkursu: