JASEŁKA GRUP ZEROWYCH
Uroczystości 19 grudnia odbyły się Jasełka grup zerowych. Dzieci z grup zerowych zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przed najbliższą rodziną, kolegami z przedszkola i szkoły. Po przedstawieniu zaśpiewano kilka kolęd wspólnie z rodzicami, na gitarze przygrywał p. Roman Kostrzewski. Odwiedził nas również Mikołaj z worem prezentów, nie zabrakło wspólnej fotografii.
Jasełka ZUCHY i MALUCHY
Uroczystości 18 grudnia odbyły się Jasełka grup ,,Zuchy" i ,,Maluchy". Na scenie GOK w tym dniu wystąpili najmłodsze grupy przedszkolne. Mali aktorzy wcielili się w role Józefa, Maryi, aniołów, pasterzy i królów. Dzieci śpiewały kolędy, zatańczyły do świątecznej piosenki, a na koniec odwiedził ich Mikołaj.
WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
Konkursy 18.12.2018r. uczennica kl. VIII - Anna Wojciechowska zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Gdańsku.

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI MKS CHOJNICZANKA
Różne W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. odbyło się mikołajkowe spotkanie dla dzieci z klas "0" i przedszkola z piłkarzami MKS Chojniczanka na czele z absolwentem naszej szkoły Jackiem Podgórskim. Dzieci miały okazję wykonać parę ćwiczeń z piłkarzami oraz porozmawiać o tym jak zostać piłkarzem. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani słodkim podarunkiem.
WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI
Konkursy 14.12.2018r. w "XXVI Wojewódzkim Konkursie Literackim Przodkowo 2018" uczennice naszej szkoły uzyskały:
• w kategorii klas gimnazjalnych - I miejsce - Marta Kostrzewska - kl. III
• w kategorii kl. IV - VIII - wyróżnienie - Anna Wojciechowska - kl. VIII
Gratulujemy
Wigilia dla społeczności gminnej
Uroczystości Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ozdób świątecznych i stoisko z domowymi wypiekami podczas wigilii dla społeczności lokalnej , którą przygotowała Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Konarzynach.
Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za wielkie zaangażowanie i pomoc w organizację naszego słodkiego stoiska oraz przygotowanie ozdób świątecznych.
SU
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Profilaktyka 11 grudnia uczniowie klas I - IV uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem sztabowym Dariuszem Piekarskim oraz dzielnicowym Waldemarem Golińskim z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Poświęcone one było tematyce bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabaw zimowych. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
Konkursy 11.12.2018r. rozstrzygnięto w Gdańsku Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Jarmark Bożonarodzeniowy 2018".
W kategorii kl. IV - VIII uczniowie z naszej szkoły otrzymali:
• wyróżnienie - Zuzanna Milewska - kl. VII b
• dyplom za wysoki poziom artystyczny pracy - Jakub Kostrzewski - kl. IV a

WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Wycieczki 7 grudnia uczniowie klasy IV a i IV b pojechali do Żukowa koło Rytla do WIOSKI MIKOŁAJA. Na początku odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem, potem karmienie reniferów i innych zwierzątek.
MIKOŁAJ W SZKOLE
Różne W dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj, który wraz ze swoją świtą zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Śnieżynki z naszej szkoły zaprezentowały kilka tańców. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego radosnego wydarzenia.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY
Konkursy 4 grudnia 2018 r. Maja Mayer z klasy 0 a zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój ulubiony bohater książki" organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku, Filia w Chojnicach.